Final Dergisi Dershanelerinde KPSS Hazırlık Kursları

Final Dergisi Dershanelerinin çok sayıda şubesi hem A Grubu adayları hem B Grubu adayları KPSS’ye hazırlamaktadır. Ancak başvuruların çoğu B Grubu Öğretmenlik alanından olduğu için çalışmalar bu alanda yoğunlaşmıştır.
Sınava hazırlık çalışmalarına ekim ayında başlayan Final, bu çalışmalarını sınavdan iki hafta önce tamamlar. Alanında uzman öğretmenler tarafından işlenen derslerde, her yıl yenilenen testler, Final ve FDD Yayınları’na ait konu anlatımı ve su bankası kitaplar kullanılır. Uygulanan deneme sınavlarıyla adayların başarı durumları sık sık kontrol edilir.

Deneme Sınavları

KPSS adaylarının başarı durumlarını tespit etmelerini ve sınav deneyimi kazanmalarını sağlamak amacıyla yapılan sınavlardır. Öğretim dönemi boyunca uygulanır.

Genel Deneme Sınavları

Final Dergisi Dershanelerinin KPSS hazırlık kursu veren tüm şubelerinde aynı anda uygulanan sınavlardır. Adayların ‘Bugün sınava girsem kaç puan alırım?” susuna yanıt verir.

Ek Çalışmalar

Ek ve Tekrar Dersleri

Bu dersler öğrencilerin isteği ve deneme sınavı sonucunun analizinin ardından duyulan ihtiyaç üzerine yapılır. Dershane yönetiminin planlayıp öğrencilere duyurmasının ardından yapılan bu çalışmada öğrenciler anlayamadıkları konuları tekrar etme, soru çözme imkânı bulur.

Randevulu Dersler

Derse katılamayan ya da işlenen konuyu yeteri kadar anlayamadığını düşünen öğrenciler öğretmenleriyle görüşüp randevu alarak birebir ders çalışır.

Soru Çözüm Saatleri

Öğrenciler, dershane idaresi tarafından planlanan bu çalışmada ders öğretmenleriyle bir araya gelerek bol bol soru çözer.